Promocyjne ceny zestawów!

Sport Uczy Życia

to książka zarówno dla trenerów, jak i rodziców młodych ludzi!

Dowiedz się jak sport może pomóc Twojemu dziecku stać się samodzielnym, pewnym siebie i sprawnym człowiekiem!
 • Jak wyrobić w młodych ludziach nastawienie na rozwój?
 • Co zrobić, żeby dziecko rozwinęło w sobie kreatywność i samodzielność?
 • Jak zamienić aktywność ruchową (w tym sport) na element higieny Twojego dziecka?
KUP KSIĄŻKĘ - 39 złSprawdź ceny na zestawy!

Promocyjne ceny na zestawy!

2 książki

74 zł

37 zł sztuka!

Kup 2 książki!

5 książek

175 zł

35 zł sztuka!

Kup 5 książek!

10 książek

300 zł

30 zł sztuka!

Kup 10 książek!
KUP JENĄ KSIĄŻKĘ - 39 zł
Jeśli interesuje Cię większe zamówienie – zapraszamy do kontaktu!

Co znajdziesz w książce Sport Uczy Życia?

 • Przekonasz się, że sport to nie tylko sprawność fizyczna, ale też wiele innych wartości dla Twojego dziecka. Dlatego nie chodzi tylko o rozwój pasji, ale traktowanie sportu jako elementy higieny.
 • Dowiesz się, jak dobrze wypełnić swoją rolę w rozwoju sportowym (i nie tylko) swojego dziecka. Popularne badania Bienjamina Blooma i innych badaczy pokazują jednoznacznie, że wpływ rodziców jest fundamentalna dla rozwoju różnych talentów młodych ludzi.
 • Poznasz trudną sztukę kibicowania własnemu dziecku. Dowiesz się jak być jego wiernym, ale mądrym i wyważonym fanem.
 • Otrzymasz konkretne wskazówki na temat tego, jak wykorzystując sport, można rozwinąć u dzieci:
  • pewność siebie,
  • koncentrację,
  • samodzielność i kreatywność,
  • pokorę i wytrwałość,
  • etos pracy,
  • umiejętność radzenia sobie z porażkami,
  • kompetencje społeczne.

Opinie o książce

„Sport uczy życia” to jedna z moich życiowych dewiz, którą często powtarzam na różnego rodzaju prelekcjach i podpisuję się pod tym w 100%! Książka ta jest doskonałym poradnikiem, który uczy nas jak wprowadzić zdrowo i skutecznie nasze Dziecko w świat sportu. Dopiero z perspektywy czasu, z wiekiem nabrałem innej optyki na to jak sport jest ważny w kształtowaniu młodego człowieka. Podczas całej mojej sportowej kariery spotykałem na swojej drodze tzw. „Mistrzów” – począwszy od Ojca, przez mojego pierwszego nauczyciela WF, po kolejnych wybitnych trenerów – i chociaż było to już wiele lat temu, to czytając teraz ten poradnik – niezmiernie cieszę się jak byłem prowadzony i dzięki temu jestem tu gdzie jestem. Niestety wielu młodych sportowców cierpi z powodu niespełnionych ambicji rodziców i ich kariery szybko się kończą – dlatego chciałbym aby każdy rodzic przeczytał „Sport uczy Życia” i stopniowo wprowadzał to „zdrowe sportowe życie” w kształtowanie młodego Sportowca. Nie każde dziecko musi być wybitnym sportowcem, ale każde dziecko bez dwóch zdań sport powinno uprawiać – przede wszystkim dla zdrowej głowy, a później sprawnego ciała!

Jakub KrzyżakXTrainer.pl

Bardzo ciekawa i myślę, że wyjątkowo ważna pozycja dla każdego trenera, nauczyciela czy też rodzica. Porusza ona problemy z jakimi się mierzą młodzi sportowcy. Zbyt duża presja czy zbyt szybka specjalizacja w sporcie powoduje, że młodzi coraz szybciej z niego rezygnują. Co można zatem zrobić, żeby temu zapobiec? Jak ważny jest sport w życiu młodych ludzi? Na co warto zwrócić uwagę i jak postępować z młodymi sportowcami, żeby Ci nie tracili motywacji i co najważniejsze radości z uprawiania sportu? Sporo ciekawych spostrzeżeń, w oparciu o wyniki badań można znaleźć w tej książce. Osobiście bardzo polecam!

TomekLubimyczytac.pl

Rewelacyjna książka, którą powinien przeczytać każdy trener i nauczyciel wf. Miałem okazję poznać kiedyś Łukasza Panfila podczas jednego ze szkoleń, które prowadził więc wiem, że wszystko, za co się zabiera ma wysoką wartość. Czekałem na tę książkę, bo pracując jako trener, nauczyciel akademicki i człowiek związany ze sportem ciągle się rozwijam, a dzięki tej książce mamy szansę spojrzeć na wiele spraw z zupełnie innej perspektywy. Polecam wszystkim, którzy chcą poprzez sport nauczyć dzieci bycia dobrymi, mądrymi i zaradnymi i zarazić ich miłością do sportu na całe życie

JelonLubimyczytac.pl

Obowiązkowa lektura każdego rodzica

Ja już mam i zaczynam czytać ? must have każdego rodzica, trenera i nauczyciela ?

Super książka, otwiera oczy na różne zagadnienia związane ze sportem dzieci. Lektura na bardzo wysokim poziomie, którą świetnie się czyta.

FacebookOpniie z portalu
KUP KSIĄŻKĘ - 39 złSprawdź ceny na zestawy!

Autorzy

dr Łukasz Panfil

Edukacją dla sportu i wspieraniem rozwoju dzieci (w sporcie i przez sport) zajmuję się od 15 lat. Moje doświadczenie obejmuję pracę z praktycznie wszystkimi grupami wiekowymi i począwszy od 6latków, przez nastolatków, studentów po doświadczonych trenerów i działaczy sportowych.

Jestem autorem serii książek „Sportowy Wojownik” – dla dzieci uprawiających sport. Prowadzę również bloga „Młody Zawodnik Bez Tajemnic”, dzięki któremu staram się pokazywać istotę sportu dzieci rodzicom, trenerom i nauczycielom.

Na co dzień zarządzam Wydziałem Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu, organizując i promując nowatorskie studia „Sport+”, zaprojektowane dla ludzi sportu. Niektórzy nazywają mnie „doktor webinar”, przez wzgląd na ciągłe poszukiwanie innowacyjnych form edukacji, które dają nie tylko wartość, ale też pomagają przezwyciężać bariery.

Matylda Olek-Stępień

Certyfikowany psycholog sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Na codzień współpracuję z drużynami sportowymi, zawodnikami na różnym poziomie zaawansowania, trenerami i rodzicami młodych zawodników dbając o holistyczne podejście oraz rozwój poprzez sport. Jestem także wykładowcą akademickim, prowadzę warsztaty i szkolenia z zakresu umiejętności psychologicznych będąc przekonana, że nauczając innych, jednocześnie sama odbieram cenne lekcje.

Miałam przyjemność być częścią sztabu szkoleniowego Reprezentacji Polski mężczyzn Kajak Polo, będąc psychologiem sportu m.in. na Światowych Igrzyskach Sportowych – The World Games 2017. Prowadzę firmę zajmującą się psychologią sportu i treningiem mentalnym o nazwie Głowa w Formie – www.glowawformie.pl

Jestem współautorką książki skierowanej do rodziców, nauczycieli i trenerów „Sport uczy życia. Jak sport może uczynić dzieci dobrymi, mądrymi i zaradnymi?”