Cześć! Jesteśmy pasjonatami sportu! Poznaj nas lepiej!

dr Łukasz Panfil

sportowy belfer

Edukacją dla sportu i wspieraniem rozwoju dzieci (w sporcie i przez sport) zajmuję się od 15 lat. Moje doświadczenie obejmuję pracę z praktycznie wszystkimi grupami wiekowymi i począwszy od 6latków, przez nastolatków, studentów po doświadczonych trenerów i działaczy sportowych.
Jestem autorem serii książek „Sportowy Wojownik” – dla dzieci uprawiających sport. Prowadzę również bloga „Młody Zawodnik Bez Tajemnic”, dzięki któremu staram się pokazywać istotę sportu dzieci rodzicom, trenerom i nauczycielom.
Na co dzień zarządzam Wydziałem Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu, organizując i promując nowatorskie studia „Sport+”, zaprojektowane dla ludzi sportu. Niektórzy nazywają mnie „doktor webinar”, przez wzgląd na ciągłe poszukiwanie innowacyjnych form edukacji, które dają nie tylko wartość, ale też pomagają przezwyciężać bariery.

Matylda Olek – Stępień

psycholog sportu

Jest magistrem psychologii, ukończyła studia na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS oraz staż na Uniwersytecie we Florencji. Kontynuując naukę, ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychologii sportu, w nurcie psychologii pozytywnej, gdzie miała okazję zdobywać wiedzę od najlepszych praktyków w tej dziedzinie m.in od prof. Artura Poczwardowskiego (University of Denver) czy prof. Jana Blecharza (AWF Kraków).

Aktualnie jest doktorantką Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS, gdzie realizuje pracę doktorską z zakresu psychologii sportu.

Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Psychologii Sportu.

Jako psycholog sportu prowadzi praktykę głównie poprzez konsultacje indywidualne oraz współpracę z drużynami sportowymi. Współpracuje z zawodnikami uprawiającymi m.in. siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę, pływanie, zapasy, kolarstwo, szermierkę. Współpracowała z Reprezentacją Polski mężczyzn Kajak Polo, będąc psychologiem sportu na Światowych Igrzyskach Sportowych - The World Games 2017 oraz Mistrzostwach Europy w Saint-Omer.

Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu treningu umiejętności psychologicznych dla studentów, nauczycieli, trenerów, organizacji sportowych, rodziców sportowców czy amatorów aktywności fizycznej. Prowadziła szkolenia dla m.in Uniwersytetu SWPS, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Regularnie współpracuje z Magazynem Trenera oraz Wychowanie Fizyczne w Szkole publikując artykuły na temat psychologii sportu, psychologii aktywności fizycznej i wychowania fizycznego.